هشیار روسیه استعفا افزایش سرمربی فوساتی

هشیار: روسیه استعفا افزایش سرمربی فوساتی فوتبال جام جهانی کره جنوبی سرمربی تیم سرمربی تیم ملی قطر

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بلاتکلیفی باشگاه‌های لیگ برتری بخاطر قانونی که معلوم نیست تعلیق شده است یا نه!

مسوولان شرکت لیگ و کمیته تعیین اوضاع فدراسیون فوتبال در اظهار نظرهایی متناقض راجع به قانونی که به بازیکنان و مربیان تیم ها اجازه میدهد تا اقدام به فسخ یک طرفه ق

بلاتکلیفی باشگاه‌های لیگ برتری بخاطر قانونی که معلوم نیست تعلیق شده است یا نه!

بلاتکلیفی کلوب های لیگ برتری بخاطر قانونی که معلوم نیست تعلیق شده است یا نه!

عبارات مهم : قانون

مسوولان شرکت لیگ و کمیته تعیین اوضاع فدراسیون فوتبال در اظهار نظرهایی متناقض راجع به قانونی که به بازیکنان و مربیان تیم ها اجازه میدهد تا اقدام به فسخ یک طرفه قراداد با باشگاهشان کنند، باعث سردرگمی کلوب ها شده است اند.

به گزارش ایسنا، اغلب تیم های لیگ برتری و لیگ یکی پیش از شروع رسمی فصل نقل و انتقالات وارد این بازار شدند تا بتوانند سریعتر از کلوب های دیگر بازیکنان مدنظرشان را جذب کنند. در این بین، کلوب های بلاتکلیفی وجود داشتند که طعمه تیم های دیگر شدند و بازیکنان مهم ارزش را از دست دادند. دو نمونه بارز آن، نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران و استقلال خوزستان بودند که به علت مشخص نبودن اوضاع مالک، مدیرعامل و سرمربی، بازیکنانشان ساز جدایی کوک کردند و هر کدام به بهانه های متفاوت از این دو تیم جدا شدند.

بلاتکلیفی باشگاه‌های لیگ برتری بخاطر قانونی که معلوم نیست تعلیق شده است یا نه!

در این بین، نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران که هنوز منتظر انتقال کامل کلوب از سوی شرکت نفت به شرکت بهنام پیشرو کیش هست، از چند هفته مانده به آخر لیگ شانزدهم مدیرعامل نداشتند تا همین دو هفته گذشته که عرفانیان را به عنوان سرپرست کلوب گزینش کردند. استقلال خوزستان هم که تا چند روز پیش در روزنامه به دنبال واگذاری کلوب بودند ولی با مشخص شدن مدیرعامل و بازگشت عبدالله ویسی به نیمکت این تیم، کمی اوضاع بهتری نسبت به نفت دارد.

یکی از ترفندهایی که بازیکنان این دو تیم جهت جدایی استفاده کردند، قانونی است که به آن ها اجازه می دهد در صورت عدم دریافت حداقل ۵۰ درصد از مبلغ قراردادشان، به طور یک طرفه قرادادشان را فسخ کنند. قانونی که محل مناقشه دارد و خود مسئولان فدراسیون فوتبال هم راجع به آن اظهار نظرهای متفاوتی کرده اند.

مسوولان شرکت لیگ و کمیته تعیین اوضاع فدراسیون فوتبال در اظهار نظرهایی متناقض راجع به قانونی که به بازیکنان و مربیان تیم ها اجازه میدهد تا اقدام به فسخ یک طرفه ق

سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقه های لیگ برتر از به تعلیق در آمدن این قانون خبر داد و گفت فسخ قرارداد بین بازیکن و کلوب تنها در صورتی انجام می گیرد که دو طرف با هم توافق کنند مگر اینکه در قرارداد بازیکن بندی وجود داشته باشد که بتواند یک طرفه اقدام به فسخ قرارداد بکند. این اظهار نظر فتاحی در شرایطی صورت گرفته که روزبه وثوق احمدی، مدیر کمیته تعیین اوضاع بازیکنان و مربیان از این خبر داد که بازیکنان و مربیان می توانند از این قانون استفاده کنند و در صورتی که کمتر از ۵۰ درصد از قراردادشان را گرفته باشند، اقدام به فسخ قرارداد کنند.

همین تناقض باعث شده است که بازیکنان و کلوب ها بلاتکلیف بمانند و ندانند بازیکنی که با این قانون با کلوب قبلی اش فسخ کرده و به آنها پیوسته می تواند جهت آنها به میدان برود یا نه. در این بین دو کلوب نفت و استقلال خوزستان ضرر بیشتری از این قانون کردند. محمد دانشگر، رضا علیاری و محمد اسدی به سایپا پیوستند و دوباره شاگرد علی دایی شدند. توحید غلامی به سپیدرود رشت پیوست و از همه عجیب تر عباس بوعذار به استقلال خوزستان که خودش زخم خورده از این قانون است پیوست. خوزستانی ها هم مهدی زبیدی (پارس جنوبی جم) و دانیال ماهینی (سایپا) را به خاطر این قانون از دست داده اند.

هر دو کلوب جهت بازگرداندن این بازیکنان مدارک و اسناد خودشان را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. مسوولان نفتی این ادعا را دارند که در قرارداد بازیکنانشان بندی وجود دارد که بازیکنان حق فسخ یک طرفه قراردادهایشان را ندارند و اینکه یکی از این بازیکنان جدا شده است هم شماره یک حساب مسدود را به کلوب ارائه کرده تا کلوب نتواند پول به حساب این بازیکنان واریز کند و در نهایت بازیکن مورد نظر بتواند با استفاده از این قانون از جمع نفتی ها جدا شود.

بلاتکلیفی باشگاه‌های لیگ برتری بخاطر قانونی که معلوم نیست تعلیق شده است یا نه!

در نهایت باید دید این قانون که به بازیکنان و مربیان تیم ها اجازه می دهد تا در صورت عدم دریافت ۵۰ درصد قراردادشان، اقدام به فسخ یک طرفه قرادادهایشان می کند طبق گفته فتاحی تعلیق شده است یا طبق گفته وثوق احمدی هنوز در حال اجراست. مسئله ای که مسئولان فدراسیون و شرکت لیگ فوتبال باید هرچه سریعتر راجع به آن به اتفاق نظر برسند تا کلوب ها از این بلاتکلیفی دربیایند.

واژه های کلیدی: قانون | فوتبال | قانونی | خوزستان | قرارداد | استقلال | بازیکنان | قرارداد بازیکنان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs